رفتن به مطلب
کومه

اینستاگرام کومه.jpg

Admiral

دغدغه دوستان کومه ای (لطفا نظر بدید)

پست های پیشنهاد شده

سلام . خوبید؟ (موقع جواب دادن به این هم جواب بدید 😅)

خب مقدمه ای چیزی لازم نیست. رک مطلب . مشکل چیه؟ انجمن نمیخواید؟ کومه نمیخواید؟ یا نه کومه رو میخواید اما اینجوری نه؟ پس چجوری؟

ببینید از من دیگه گذشته الان دیگه کم کم پیری داره گریبان گیر میشه 😅 پس طرز فکر من و راهکار های من هم مطمئنا به درد عهد بوق میخوره که یحتمل جوابگو نیست.

یه زمانی بود ما همه تو کومه بودیم و میومدیم و میرفتیم درحالی که ادمینش ممکن بود حتی یه ماه آنلاین نشه. پس مشکل ادمین نیست خدایی. درسته؟

الان عصر شماهاست. جوونها و نو جوونا . چی دوست دارید؟ وقتی به یه سایتی یا فضای مجازی وارد میشید چی اشتیاقتونو برانگیخته میکنه؟ اینا رو یکم فکر کنید.

بعد فکر کردن بیاید بگید آقا اگه این کارو بکنیم خیلی به قول خودمون خفن میشه و من آماده ام فلان نقش و فلان کار رو در جهت این حرفی که زدم و این طرحی که دادم انجام بدم یا اصلا شروع کنه به انجام دادن.

یه مثال دیگه. فرض کنید الان کومه رو خریدید ، چه برنامه ای براش دارید؟

درسته بالاتر گفتم من طرز فکرم قدیمیه پس بزارید یه مثال قدیمی بزنم براتون. وقتی من برای اولین بار اومدم کومه ، یه جمعی رو دیدم که حسودیم شد به اون جمع. یه جمع دوستانه ، شاد ، خفن ، عالی ... خدایی محشر بود. گفتم منم میخوام. آقا منم بازی بدید 😅 آقا من دارم میمیرماا به منم توجه کنید 😅 خلاصه یجورایی خودمو تو این جمع جا کردم. بعد این همه مدت هنوزم هیچ جا مثل اون دوستان و اون رفاقتا نمیشه. تا الان هیچ حسی به قشنگی حس اون دوران نداشتم.

الان شما قراره اون جمع رو بسازید. جوری باشید که وقتی کسی اومد دید ، از خداش باشه که اجازه بدن بیاد کنار شما. جوری باشید که فردی مثل من حسودی کنه به این جمع و هرجورشده خودشو قاطی جمع کنه.

واقعا کومه رو دوست دارید؟ واقعا بیشتر از یه سایته؟ بیشتر از یه انجمن؟ واقعا کومه یه خانوادس؟ پس ثابت کنید.

مدیر انجمن هم من باهاش خیلی همصحبت شدم. آدم خیلی دوست داشتنی و نازکی هست. باهاش حرف بزنید نه به عنوان مدیر. به عنوان دوست. خودشم خدایی گفته هرچی میخواین در اختیارتون میزارم.

دیگه هرچی من میتونستم گفتم. بقیش با شما .

• دمت گرم 3
  • سپاس 1

به اشتراک گذاری این ارسال

لینک به ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

سلام

ممنونم,شما خوبین؟

شما که بگین پیرشدین من دیگه باید سکوت کنم

همتون خوب و جوون و پرنشاطین‌

فقط امیدوارم این تاپیک خاک نگیره بدون نتیجه.اگه نتیجه نگرفتیم بر میگرده همت خودمون و نه چیز دیگه..

بحث این بود که من میخواستم پستای سوال امتحانی بزارم از ابتدایی تا دانشگاه و مشکلات کامپیوتری و موبایلی که دوستان گفتن فایده نداره.

این فکره ساده ی من تو شرایط فعلی بود.

• دمت گرم 3
  • سپاس 1

لینک به ارسال

راستی اجازه ی قرار دادن لینک فیلم و موسیقی رو نمیتونیم داشته باشیم؟

• دمت گرم 2
  • سپاس 2

لینک به ارسال

@elahe

ممنون. به خوبی شما.

بنظر من اصلا انجمن هدف اولش پست گذاشتن نیست. ایجاد یه فضای رقابتی و دوستانه باعث میشه پست و اینا هم خود به خود دنبالش بیاد. ببینید مثلا کومه قدیم من یادمه همه تلاش میکردن پست بزارن تا بقیه ببینن و نظر بدن تا اعتبار بگیرن . تا اسمشون بیاد رو صفحه اول. درسته؟ من اینجور فضا رو دوست دارم داشته باشیم.

• دمت گرم 3
  • سپاس 1

لینک به ارسال

از نظر من فضای قبل و رقابت مختص اون زمان بود..ما یه بحران حذف پست رو پشت سر گذاشتیم که از لحاظ روحی بچه های کومه خیلی تحت الشعاعش قرار گرفتن رک صحبت کنم یه جور بی اعتمادی و هدر رفت زمان و اشتیاقشون رو به چشم دیدن.همین باعث شد هر وقت کومه تو هر فیلدی پرتال، پرسش پاسخ و.. خواست شروع کنه اون جو قبل و یهو دود شدن بیاد سراغشون و انگیزه اشون رو بگیره و همیشه این احساس هست وقتی اینجا حتی مثل قبل پرفکت نیست چه فایده ای داره دوباره تلاش،به دست اوردن اعتماد اونا تو ایجاد فضای رقابتی مثل قبل که دنبالشین تاثیر داره.(اینم در نظر بگیرین دیگه ۱۲ساله نیستن و ارزشاشون عوض شده..)

راستش تو تاپیک قبلی برگردین میبینین نظراشون خیلی پراکنده است خیلی چیزا تو ذهنشونه توقع دارن یکم ذهناشونو راهنمایی کنیم به حرفاشون اعتماد کنیم

ولی صحبت من اینه که تا چه حد قراره پیش بریم؟انجمنی جلو بریم یا نه؟

فکرکنم بچه های دیگه باید جواب بدن اگه چی بشه اینجا راحت ترن.

وگرنه برای من باشه تو همین فضا هم پست میزارم همونجور که دیدین حتی حرفام بوی کهنگی میده(اینکه درگیر نوع پست تو انجمنم..)

پس بهتره تو این مورد نظر ندم بزارم به عهده ی نظرایه مفید بچه ها که امیدوارم بزودی بیان بگن.

نمیدونم شاید این اعتماد باید از سمت دو طرف باشه، یکم دوستان همت کنن اعتماد مدیر رو بسازن دست کم گرفته نشین فکرنکنن فقط اهل حرفیم نه عمل.

• دمت گرم 3
  • سپاس 1

لینک به ارسال

سلام

بنظرم اگه فروممون اختصاصی فیلم و سریال و انیمیشن و .. بشه بتونه سایت پربازدیدی بشه. بر اساس سلیقه خودم نمیگم، الان اکثر بحثای بچه ها راجب فیلما و سریالاس. میتونیم تاپیکای داغی درمورد بحث درباره سریالا داشته باشیم. و اگه یه سری آپشن به فروم اضافه کنیم عالی میشه.

مثلا تو پروفایل هرشخص یه بخش درمورد فیلمایی که دیده، یا میخاد ببینه یا اون فیلم رو کنار گذاشته وجود داشته باشه. که همه بتونن ببینن و راجبش باهم صحبت کنن.

و اگه اینکارو بکنیم میتونیم فیلم و سریال هم اپلود کنیم؟ اصلا بنظرتون با وجود اینهمه سایت دانلود فیلم ماهم باید اینکارو بکنیم یا صرفا یه فروم بحث و تبادل نظر داشته باشیم؟

این نظر من بود خلاصه.

• دمت گرم 3
  • سپاس 1

لینک به ارسال

اینجوری فکر کنم باید همیشه با فiلtرshکn وارد سایت بشیم 😅

البته اگه یه چارچوبی بشه براش تهیه کرد ، چرا که نه. میتونه جذاب و کاربردی باشه

• سپاس 2
  • باحال گفتی 2

لینک به ارسال
در 13 ساعت قبل، Hediye گفته است :

سلام

بنظرم اگه فروممون اختصاصی فیلم و سریال و انیمیشن و .. بشه بتونه سایت پربازدیدی بشه. بر اساس سلیقه خودم نمیگم، الان اکثر بحثای بچه ها راجب فیلما و سریالاس. میتونیم تاپیکای داغی درمورد بحث درباره سریالا داشته باشیم. و اگه یه سری آپشن به فروم اضافه کنیم عالی میشه.

مثلا تو پروفایل هرشخص یه بخش درمورد فیلمایی که دیده، یا میخاد ببینه یا اون فیلم رو کنار گذاشته وجود داشته باشه. که همه بتونن ببینن و راجبش باهم صحبت کنن.

و اگه اینکارو بکنیم میتونیم فیلم و سریال هم اپلود کنیم؟ اصلا بنظرتون با وجود اینهمه سایت دانلود فیلم ماهم باید اینکارو بکنیم یا صرفا یه فروم بحث و تبادل نظر داشته باشیم؟

این نظر من بود خلاصه.

اره فیلم و سریالم بیشتر طرفدار پیدا کرده این روزا.

اگه اجازه ندن بحث هم خوبه آفرین؛)

• دمت گرم 2
  • سپاس 2

لینک به ارسال

سلام

دیگه دوست دارم یک گوشه بشینم و نظاره گر بحث ها و در نتیجه، تصمیم گیری منطقی برای عاقبت کومه(تصمیم های اساسی،صحیح،بدون مشکل با قوانین حاکم بر فضای مجازی)  از طرف خوتون که صاحب های اصلی این سات کومه هستید باشم.

هر کمکی که در توانم باشه هرچی و هر چقدر هم که باشه هستم پا به پایتون

+من با انرژی فراوون پای کار بودم ولی کم کم با صحبت هایی که چندی از دوستان کردن با من دیگه انرژیم کم شد اما باز ناامید نیستم

+من همیشه کمک حال سایت و پشتیبانش و شما هستم و خواهم بود،نه یک رییس،مدیر،یا آقابالاسر

• دمت گرم 4

لینک به ارسال

@Modir

سلام

کدوم دوستان؟امیدوارم دوستان واقعی کومه حرفایی بزنن که باعث اکتیو شدن نه تنها شما که همه ی بچه ها بشن.

این خیلی خوبه که با بچه ها راحتین

مرسی.

_______

بچه ها جز هدیه کسی نظر نداره؟

بدویین بیاین بگین.

اگه از بقیه بچه ها کسی هنوز دلش اینجاست ازشون خبردارین بگین.

• دمت گرم 2
  • سپاس 2

لینک به ارسال
سلام خسته نباشید 

همونطور که هدیه گفت اکثر بحثا روی فیلم و سریالاس 
همچنین انجمن قبلی اگه دقت کنید دارای اپشن های پیشترب از پست بود مثلا زیبا کردن پروفایل ،جینگول،اعتبار دهی،جدول اغرادی که چه قد پست چذاشتن،همچنین تر سمت کاربری یه لگو خاص خودشو داشت و همین جذاب میکرد .بخوان دقیق بگم بچه ها دوست دارن برا مقام (درکنار تفریح) پست و فعالیت بکنن که بتونن رنگ اسمشونو بینن که رنگی شده ،لوگوشون عوض شده ،دسترسی هاشون بیشتر شدن و....
یه مشکل دیگه هم هست اینه که الان بیشتر از 6 ماهه انجمنو زدیم ولی کاربرای جدیدی که میان و از قبل نبودن ،فعالین نمیکنن اصن و فقط ثبت نام میکنند، باید زمینه ای فراهم بشه که اونا تشویق به فعالیت بشن و بتونیم تعداد افراد فعالو افزایش بدیم 

متشکر 💪
  • دمت گرم 2
  • سپاس 2

لینک به ارسال

سلام اقا سپهر

پس نظر شما هم مثل نظر هدیه است؟ایده ی دیگه ندارین؟کلا کار کردن تو یه زمینه ی دیگه؟

رنگ و جینگولو اینا که دست مدیره

ولی سمت کومه کشوندن هشتاد درصدش دست ما کاربراس..وقتی بحثی نباشه موضوعی نباشه کسی هم مسلما نمیاد بمونه.

• دمت گرم 3
  • سپاس 1

لینک به ارسال
ارسال شده در (ویرایش شده)

وبسایت تخصصی بدیش اینه نمیتونه از حمایت 100 درصدی اعضا برخوردار شه چون همه به یه موضوع علاقه ندارن، نمیشه گفت چون 2 نفر به فیلم و سریال علاقه دارن همه علاقه داشته باشن. تازه هر انجمن تخصصی هم به اسم کومه نمیتونه بخوره. مثلا یه سایت فروش املاک بیشتر به کومه میخوره تا یه انجمن بازی

ولی خوبیش اینه موفقیت تو انجمن های تخصصی بیشتره. 

گزینه بعدی مجموعه تفریحیه بر خلاف گزینه قبل حمایت 100 درصدی کاربر قدیمی رو میتونه داشته باشه، استفاده کردن از آیتم های خاطره انگیز سابق در کنار ایده های نو و جدید میتونه مجموعه رو به موفقیت برسونه. 

بدی این روش اینه که ایده های قوی و صد البته سرمایه بیشتر میخواد. و احتمال موفقیتش نسبت به گزینه قبل کمتره ولی امکان پذیره. 

ویرایش شده در توسط Reza
  • دمت گرم 1
  • سپاس 3

لینک به ارسال

ببخشید چند روز نبودم امتحانامه

@Rezaنمیدونم چی بگم ..

ریسکی که نتیجه ی اخرش نه تنها۵۰_۵۰ 

که حتی کمتره..

• دمت گرم 1
  • سپاس 1

لینک به ارسال

اگه قراره رویکرد تفریحی اینجا داشته باشه چرا فقط همه به فروم فکر میکنید؟ 

چه اشکالی داره در کنار فروم یه پرتال تفریحی هم داشته باشه. 

چه اشکالی داره یه کانال تلگرامی باشه برای مطالب دست اول، مثل گیزمیز؟ 

حتی چند تا سوپر گروه خوب با موضوعات مختلف داشته باشه. کاربر قدیمی ای که فروم رو دیگه قبول نداره اما میتونه تو کانال یا گروهای تلگرامی فعالیت کنه. 

میتونه تو اینستاگرام هم فعالیت کنه. 

فعالیت تو اینستاگرام و تلگرام میتونه تبلیغی باشه برای پرتال اختصاصی کومه و در نهايت  برای فرومی که چیز های جدیدی برای ارائه داره. 

ویرایش شده در توسط Reza
  • دمت گرم 4

لینک به ارسال

فعالیت در اینستا و در کنارش کانال تلگرامی به شدت تایید و استقبال میشه

که البته در اینستا داشتیم به لطف هدیه خانم کار رو شروع میکردیم و خوب هم پیش میرفتیم که دقیقا نمیدونم چی شد که استوپ زدن

اگر ادامه دار بود به کمک تبلیغاتی که میدادم الان خیلی دنبال کننده و پیگیر داشتیم.که حیف شد.هر چند دیر نشده..

• دمت گرم 4

لینک به ارسال

منم با کانال و گروه تلگرامی موافقم

اینستا هم بنظرم چون اصلش برای به اشتراک گذاشتن عکس و کلیپه، مطالب علمی کلا بازخورد خوبی نداره. ولی شاید تو تلگرام بازخورد خوبی داشته باشه.

• دمت گرم 2
  • سپاس 2

لینک به ارسال

در درجه اول جذب مخاطبه

الزاما نباید مطالب علمی باشه

مطالب جذاب، تفریحی ، و هر مطلب پر مخاطب با رعایت خط قرمزها

• دمت گرم 3
  • سپاس 1

لینک به ارسال

بچه ها برای فعالیت اینستاگرام یا تلگرام کومه باید چیکار کنم؟ الان زدین و فعالین؟منم میتونم فعالیت کنم؟؟

• دمت گرم 2
  • سپاس 1

لینک به ارسال
در در 27 خرداد 1398 در 18:21، Modir گفته است :

فعالیت در اینستا و در کنارش کانال تلگرامی به شدت تایید و استقبال میشه

که البته در اینستا داشتیم به لطف هدیه خانم کار رو شروع میکردیم و خوب هم پیش میرفتیم که دقیقا نمیدونم چی شد که استوپ زدن

اگر ادامه دار بود به کمک تبلیغاتی که میدادم الان خیلی دنبال کننده و پیگیر داشتیم.که حیف شد.هر چند دیر نشده..

بهترین کار اینه ادمین خودتو داشته باشی. 

• دمت گرم 1
  • سپاس 1

لینک به ارسال
در 5 ساعت قبل، elahe گفته است :

بچه ها برای فعالیت اینستاگرام یا تلگرام کومه باید چیکار کنم؟ الان زدین و فعالین؟منم میتونم فعالیت کنم؟؟

بله میتونید پسورد رو از هدیه خانم بگیرید

• دمت گرم 3
  • سپاس 1

لینک به ارسال
در 4 ساعت قبل، Reza گفته است :

بهترین کار اینه ادمین خودتو داشته باشی. 

یعنی چی؟

• دمت گرم 3

لینک به ارسال
در 17 ساعت قبل، Modir گفته است :

یعنی چی؟

یعنی این که دستیار استخدام کنی کار های اینستاگرام و تلگرام رو انجام بده. ✅

اینطوری خیالتون راحته مخصوصا اگه تخصص این کار رو داشته باشه. 

البته امیدوارم هدیه خانوم برداشت بد نکنه از حرفم، ایشون یکی از دلسوز ترین و بهترین ممبرای اینجاس. 😊 

ویرایش شده در توسط Reza
  • دمت گرم 3

لینک به ارسال
در 21 ساعت قبل، Reza گفته است :

یعنی این که دستیار استخدام کنی کار های اینستاگرام و تلگرام رو انجام بده. ✅

اینطوری خیالتون راحته مخصوصا اگه تخصص این کار رو داشته باشه. 

البته امیدوارم هدیه خانوم برداشت بد نکنه از حرفم، ایشون یکی از دلسوز ترین و بهترین ممبرای اینجاس. 😊 

من که خیلی وقته دارم اینو میگم که باید نیروی متخصص داشته باشیم 😑

در در 4 تیر 1398 در 13:17، elahe گفته است :

من و بچه ها تو اینستاگرام فعال نیستیم. بنظرتون چجور پستایی بذاریم ک جذاب باشه؟

• دمت گرم 3

لینک به ارسال

@Modir

من اگه جای شما بودم:

• انجمن رو انتقال میدادم به ساب فولدر فروم و رو صفحه اصلی کار دیگه ای میکردم.
  • دومین کارم تبدیل انجمن از آی پی اس به زنفورو بود. در مورد انجمن هم که هرچند بارها توی پیاما گفتم ips برای انجمنای رسمی و خشکه مثل پشتیبانیا و انجمنای فنی-تخصصی.
  • سعی میکردم برای تخصصم یه بخش یا یه ساب دامین یا ساب فولدری مخصوصا در سبک فروشگاه یا چیزی که درآمدی داشته باشه که بتونم باهاش بیشتر رو خود سایت خرج کنم.
  • یه قسمت mag یا مجله ای میزدم با وردپرس و چندتا بچه ها بعد از یادگیری اصول ارسال پست صحیح در وردپرس میتونستن داوطلبانه در این قسمت فعالیت کنن. این مجله که میگم بیشتر روی مالتی مدیا تمرکز میکردم یعنی موضوعات تکنولوژی ، بازی ، فیلم ، موسیقی و از این قبیل موضوعات مثل موضوعات زومجی. در مورد فیلم هم منظورم دانلود نیست ، حتی معرفی ، بررسی و مصاحبه ها و خیلی چیزای دیگه از فیلمای معروف طرفداران زیادی دارن.
  • گروه تلگرام با مدیریت خود ادمین سایت.
  • کامل کردن گروه های کاربری و تعیین مسئولیت برای هر یک از اعضا. دوستان میتونن داوطلبانه بخشی از انجمن رو مدیریت کنن.
  • اضافه کردن مواردی برای ایجاد حالت رقابتی بین اعضا.
  • تشویق اعضای فعال توسط مدیر سایت . بنظرم خیلی رک و پوست کنده بگم که شاید دلیل اصلی دلسرد شدن کاربران بعد از 1 ماه فعالیت همینه که هیچ تشویقی نشدن. اگر انتظار داریم شخصی برای ما زحمت بکشه باید ازش قدردانی بشه. حتی دستگاه چاپ هم بدون خرج چاپ نمیکنه. (گذشت اون زمان که هیچی بری ارتباط مجازی نبود بجز انجمن و یاهو مسنجر)
  • و یکی از مهمترین مسئله ها اینه که درسته گفتی مدیر، اقا بالاسر یا رئیس نیستی ولی درواقع مدیر ، آقابالاسر و ورئیس هستی. واقعا هم همینه. من از شما انتظار دارم بیشتر از هرکاربر دیگه ای توی سایت فعال باشی. درسته توی ابتدای این پست گفتم نبودن مدیر دلیل بر خوابیدن سایت نیست اما بودن مدیر مطمئنا دلیل موفقیت بیشتر سایت  میشه صددرصد. شما گاهی یه هفته کلا نیستی اگر خدایی نکرده یه هکی یه اخطاری یا هرچی باشه که سریع به مدیر سایت احتیاج باشه و شما نباشی خودت حساب کن چی میشه.

اینا بنظر من مهمترین مسائل فعلی سایت هستن. با دوستان دیگه هم همفکری کنید و مطمئن باشید اسم کومه به تنهایی به اینجا رونق نمیده ، باید کار کرد و زحمت کشید. هم دوستان و هم مدیر ده برابر بقیه.

ممنون 🌺

• دمت گرم 3
  • سپاس 1

لینک به ارسال

برای ارسال دیدگاه خود عضو کومه شوید و یا وارد حساب خود شوید

برای اینکه بتوانید نظرتان را ارسال کنید نیاز دارید که عضو کومه شوید

ایجاد یک حساب کاربری

برای مشارکت در کومه ابتدا ثبت نام کنید. عضویت خیلی ساده است !

ثبت نام یک حساب کاربری جدید

ورود به حساب کاربری

دارای حساب کاربری هستید؟ از اینجا وارد شوید

ورود به حساب کاربری